Мукачівський державний університет

Опубліковано 02/09/2018
Рейтинг
0.0
Мукачівський державний університет

Мукачівський державний університет (МДУ) – сучасний вищий навчальний заклад європейського спрямування, який здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями. МДУ створений згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 р. №1152-р та Наказом Міністра освіти і науки України  від 01.09.2008 р. № 794 «Про реформування мережі вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації, підпорядкованих Міністерству освіти» на базі двох вузів: Мукачівського технологічного інституту та Мукачівського гуманітарно-педагогічного інституту. Першим ректором МДУ було призначено заслуженого діяча науки і техніки України, доктора хімічних наук, професора Юрія Вікентійовича Мигалину, який керував вузом до 2013 року.

Університет є спадкоємцем навчального закладу, який функціонує з 1914 року як Мукачівська угорська королівська державна народошкільна семінарія.

Мукачівський технологічний інститут (МТІ) веде свою історію з 1995 року, коли згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 518 від 14 липня 1995р. в м. Мукачеві був відкритий філіал Технологічного університету Поділля (м. Хмельницький), який започаткував підготовку у місті фахівців з вищою освітою з економічних та технологічних спеціальностей. А у 1997 році на його базі було відкрито МТІ. Очолював інститут заслужений діяч науки і техніки України, доктор хімічних наук, професор Юрій Вікентійович Мигалина.

Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут (МГПІ) було створено згідно рішення шостої сесії IV скликання №186 від 22.04.2003 р. Закарпатської обласної Ради, згідно якого Мукачівський гуманітарно-педагогічний коледж реорганізовано у Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут. Ректором інституту призначено заслуженого працівника народної освіти, кандидата педагогічних наук, професора Василя Васильовича Росула.

Невід’ємною складовою МДУ є Виноградівський державний коледж та Мукачівський гуманітарно-педагогічний коледж, які забезпечують підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст».

Виноградівський державний коледж МДУ (ВДК МДУ) було створено у 1997 році шляхом реорганізації із Виноградівського політехнічного технікуму у Виноградівський технологічний колледж, а у 2008 р. – у Виноградівський державний коледж  МДУ.

ВДК МДУ готує фахівців за такими спеціальностями:

 • Електропостачання
 • Будівництво, монтаж і експлуатація ліній електропередач
 • Монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва
 • Швейне виробництво
 • Виготовлення виробів із шкіри
 • Обслуговування та ремонт обладнання підприємств текстильної та легкої промисловості
 • Фінанси і кредит
 • Організація туристичного обслуговування

Історія Мукачівського гуманітарно-педагогічного коледжу МДУ (МГПК МДУ) сягає вікової історії підготовки педагогічних кадрів на Закарпатті, коли у 1914 році в Мукачеві була відкрита Мукачівська угорська королівська державна народошкільна семінарія з ініціативи мера міста Яноша Недецеї.

Сучасна історія коледжу бере свій початок з 2002 року, коли Мукачівське педагогічне училище було реорганізовано у Мукачівський гуманітарно-педагогічний коледж.

МГПК МДУ готує фахівців за такими спеціальностями:

 • Початкова освіта
 • Дошкільна освіта
 • Музичне мистецтво

З грудня 2013 року по березень 2014 року в.о. ректора МДУ був заслужений працівник народної освіти, кандидат педагогічних наук, професор Василь Васильович Росул.

З 15 травня 2014 року ректором МДУ є заслужений працівник освіти України, доктор психологічних наук, професор Тетяна Дмитрівна Щербан.

МДУ проводить освітню діяльність відповідно до ліцензії з надання освітніх послуг від 18.09.2013 р. АЕ № 285239.

Організацію навчальної, науково-методичної, наукової та виховної роботи в університеті забезпечують факультети:

 • економіки, управілння та інженерії
 • туризму і готельно-ресторанного бізнесу;
 • педагогічний;
 • гуманітарний.

Підготовку фахівців здійснюють 17 кафедр, 13 з яких є випусковими. На них працює 248 осіб професорсько-викладацького складу, серед яких 21 доктор наук,  та 106 кандидатів наук. Відкрито аспірантуру з економіки та педагогіки.

Заклад має 2 гуртожитки, які забезпечують запити всіх бажаючих студентів щодо проживання.

В університеті розроблена і впроваджена в навчальний процес система безперервної комп’ютерної підготовки, яка ґрунтується на наскрізних програмах комп’ютерної підготовки для кожної спеціальності і має відповідне матеріально-технічне, програмне та методичне забезпечення. Загальна кількість комп’ютерів на сьогодні становить 497 одиниць. Всі комп’ютери з’єднані в єдину мережу, яка зв’язує корпуси та підрозділи університету і підключена до міжнародної мережі Internet, що дозволяє користуватись всіма видами його послуг.

У структуру університету входять також  наукова бібліотека з п’ятьма читальними залами на 188 місць,  музей прикладного мистецтва Закарпаття  Студентський будинок моди.

Написати відгук

Натисніть, щоб оцінити

Це ваше підприємство?

Повідомте про право на використання даної сторінки

Заявіть це зараз!

Претензій до цього листа

Claim your listing in order to manage the listing page. You will get access to the listing dashboard, where you can upload photos, change the listing content and much more.