Народився 23 липня 1952 року в м. Мукачево в родині службовця. У 1969 р. на “відмінно” закінчив середню школу № 5. Успішно здав іспити до Львівського торгово-економічного інституту. Тоді за конкурсом на одне місце претендували 25 осіб. Там же познайомився зі своєю майбутньою дружиною Ольгою. Подружжя виростило і виховало двох синів: Філіпа, який став юристом, і Макса, який тепер навчається у коледжі.

У 1973 р., успішно закінчивши інститут, переїхав до Угорщини. Не маючи ні друзів, ні знайомих у цій країні, свою трудову діяльність Олександр Ровт розпочав з нуля. За короткий проміжок часу він домігся воістину величезних результатів. З посади простого різнороба у магазині він поступово доріс до начальника Головного управління збуту плодово-овочевої продукції Угорщини, тобто фактично став керівником однієї з найбільших галузей народного господарства Республіки.

Нині пан Ровт — президент компанії “IBE Trade Corp.” (Нью-Йорк, США), сфера діяльності якої — виробництво і реалізація мінеральних добрив.

Корпорація, очолювана О. Ровтом, є одним зі світо-
вих лідерів хімічної індустрії. Офіси “IBE Trade Corp.” знаходяться в Нью-Йорку, Будапешті, представництва компанії у Москві, Києві, Одесі, Ужгороді. Річний обсяг продажу складає 3,5 млн тонн мінеральних добрив. Середній річний фінансовий обіг — понад 600 млн дол. “IBE Trade Corp.” за класифікацією IFA (Міжнародна асоціація виробників мінеральних добрив) займає понад 12% світового ринку з реалізації аміаку, більше 4% з реалізації карбаміду, понад 6% з реалізації аміачної селітри.

Дистрибуція продукції здійснюється в Північній Америці, Європі, Азії і Південній Америці.

Виробничі активи “IBE Trade Corp.” — це контрольний пакет у ВАТ “Міндобрива” (м. Россош, Росія), 85% компанії “Worldwide Chemical LLC”, що є мажоритарним акціонером ЗАТ “Сєвєродонецьке об’єднання “Азот”, 5% у ВАТ “Стірол”, 50% у СП “IBE-Стірол” з виробництва КАС потужністю 800 тис. тонн.

Виробничі і життєві успіхи О. Ровта пов’язані з його неабиякими здібностями і величезною працьовитістю. Олександр Семенович — людина, що всього досягла в житті сама. Здобувши у Львові прекрасну економічну освіту, він не зупинився на досягнутому.

Самостійно вивчив угорську, англійську, німецьку, чеську, польську та інші мови. Постійно займається самоосвітою, багато читає, надаючи перевагу документальній та історичній літературі.

Успіхи підприємця не віддалили його від простих людей. Виїхавши з рідного краю, Олександр Семенович не забув своїх земляків. У важкі дні, коли багато закарпатців постраждало від повені, він одним з перших прийшов на допомогу.

Мукачівській центральній районній лікарні він подарував дві укомплектовані машини “швидкої допомоги”, неодноразово виділяв кошти на лікарські препарати для дітей. Багато будинків у Мукачево завдяки коштам, що були надані американцем українського походження О. Ровтом, були відреставровані і отримали нове життя.

У 2002 р. Олександру Семеновичу присвоєно звання “Почесний громадянин м. Мукачево”.

Олександр Семенович — людина щедрої душі, філантроп і меценат. За кошти бізнесмена Володи-мир-Волинська школа-інтернат придбала автомобіль, був відновлений Шацький національний парк, три мільйони карбованців він передав на реконструкцію санаторію “Лісова пісня”. У подарунок від Олександра Ровта волинські медики отримали дороге діагностичне обладнання. І це тільки маленька частка добрих справ О. Ровта, про які він, до речі, не любить говорити.

В інтерв’ю кореспондентові газети “Київський телеграф” (від 26.03.2005 р.) О. Ровт зауважив: “Я ніколи не чекаю нагород за свою добродійність. Допомагати людям потрібно безкорисливо і тільки за покликом серця. У всіх світових релігіях сказано: десятину треба віддати”.

За благодійну діяльність у 2004 р. Олександр Ровт був визнаний “Людиною Року” України у сфері меценатства. Цією престижною щорічною міжнародною премією відзначаються особисті заслуги видатних людей у розвитку незалежної України.

На цьому Олександр Семенович не зупиняється.

Він добре знає, що на сьогодні Україна потребує
інвестиційної підтримки. Починаючи з 2004 р., компанія “Worldwide Chemical LLC”, що є дочірньою фірмою “IBE Trade Corp.”, допомагає вийти на якісно новий рівень у виробництві мінеральних добрив ЗАТ “Сєвєродонецьке об’єднання “Азот”.

Інвестиції в ЗАТ відповідно до плану санації склали 120 млн дол.

Підприємство модернізується, впроваджуються нові західні технології та “ноу-хау”. За 9 місяців 2005 року чистий прибуток Закритого акціонерного товариства склав 229,5 млн грн (за аналогічний період минулого року — 147 млн грн), підприємством сплачено податків у сумі 188,5 млн грн, у т. ч. в державний бюджет — 170,2 млн грн (за 9 місяців 2004 року — 58,9 млн грн, у т. ч. у держбюджет — 42,9 млн грн), кредиторська заборгованість за рік скорочена на 192 млн грн, на 25% (до 1300 грн) підвищена середня заробітна плата тощо.

За заслуги перед українським народом, особистий внесок у розвиток хімічної промисловості, високий професіоналізм у роботі Олександр Семенович Ровт у 2005 р. нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України.

Наталія Донченко, Євгеній Степанов

 

Залиш свій коментар